19. juunil toimus Tunne Kelami tänuüritus, kus tähistati ja meenutati tema 15 aastat Euroopa Parlamendi liikmena. ResPublica nimel pidas tänukõne meie aseesimees Karl Sander Kase

Tunne Kelam kuulub sellesse poliitikute põlvkonda, kes on tulnud läbi tule ja vee. Mitmeid selle põlvkonna poliitikuid võime me kõhklustundeta nimetada riigimeesteks, kuid isegi selles aukartust äratavas seltskonnas paistab Tunne silma oma väärtuspõhise ja järjepideva poliitikaga.

Tunnel on kadestusväärne omadus jääda alati lugupidavaks. Ta on aastate jooksul näidanud üles viisakust ja lugupidamist nii omade kui poliitiliste vastaste suhtes. Viisakus pole ju muud kui inimliku läbikäimise vorm, kuid mulle tundub, et paljude teiste jaoks on võime jääda inimlikuks, kordades raskem kui Tunne jaoks. Oluline ei ole ainult mida räägitakse, vaid kuidas räägitakse. Sõna on vaba, aga selleks et sõnal oleks kaalu on oluline ka stiil.

Aitäh sulle Tunne selle eest, et sa oled meile niinimetatud poliitbroilerite põlvkonnale näidanud, et poliitikas ei ole oluline ainult üks terav soundbait, mille saab intervjuu käigus lendu saata. Aitäh sulle selle eest, et sa tead, et keeruliste probleemide lahendamiseks ei piisa ainult ühest lausest. Aitäh sulle selle eest, et oled näidanud meile väärtuspõhise poliitika olulisust.

Tunne, soovime sind noorte poolt siiralt tänada selle eest, et sa oled alati meie jaoks aega leidnud ning andnud meile võimaluse tutvuda Euroopa poliitikaga. Kuigi me teame, et sa ei jää käed rüpes istuma siis meie hinnangul oled sa veidikene rahulikuma elutempo auga välja teeninud.