Lühike ülevaade sellest, kuidas Tallinna korruptsioonivastane võitlus kuni riigikogu valimisteni pausile pandi.

2018. aasta detsembris esitasid neli Tallinna volikogu liiget arupärimise linnapea Taavi Aasale seoses Tallinna korruptsioonivastase strateegiaga. Arupärimise vastuses ütles linnapea, et korruptsioonivastase strateegia töörühma ettepanekud esitatakse linnavalitsusele 2018. aasta detsembris ning strateegiadokument avalikustatakse.

Käesoleva aasta veebruariks pole korruptsioonivastasest strateegiast aga midagi kuulda, mistõttu esitasid Isamaa fraktsiooni liikmed Riina Solman ja Mart Luik esimesel veebruaril uue arupärimise, millele Taavi Aas pidi kirjalikult vastama 15. veebruariks. Nüüd on linnapea pikendanud vastamise tähtaega 28. veebruarini, mis tähendab, et arupärimist arutatakse volikogu saalis alles pärast riigikogu valimisi.

Kas korruptsioonivastane võitlus on pandud pausile valimistulemuse pärast?

Meil on olemas üks suhteliselt sarnane näide 2017. aastast, mil abilinnapea Mihhail Kõlvart viivitas Tondiraba Jäähalli siseauditi tulemuste avalikustamisega. Auditi tulemused tehti avalikuks alles pärast 2017. aasta kohalike omavalitsuste valimisi, sest see tõi päevavalgele mitmeid suuri juhtimisvigu. Toonane Erakondade rahastamise järelevalve komisjoni esimees Ardo Ojasalu leidis, et auditit hoiti kinni kuni valimisteni, et jätta Kõlvartist viisakam mulje.

Ilma selle varasema pretsedendita võiks arvata, et tegemist on kokkusattumusega. Kahjuks tundub, et tegemist on juba mustriga, mille peamiseks eesmärgiks on maksimaalne häältesaak, mitte linnaelanike heaolu.

Meenutuseks. 2018. aasta septembris oli mul au olla giidiks Isamaa Noorteühendus ResPublica poolt korraldatud korruptsioonituuril. Ma leian, et selle korruptsiooniteemalise ekskursiooni sisu on ka täna aktuaalne.

Korruptsioonituur

Isamaa Noorteühendus ResPublica korraldas Tallinnas korruptsiooniteemalise bussiekskursiooni, et tõsta inimeste teadlikkust korruptsioonist ja sellega kaasnevatest ohtudest.Eelmisel aastal registreeriti 288 korruptsioonikuritegu

Posted by ResPublica on Pühapäev, 9. September 2018