Tallinna linnavolikogu valis eile Tallinna linnapeaks senise linnavolikogu esimehe Mihhail Kõlvarti. Omamoodi üllatus oli, et Kõlvarti poolt hääletas 45 saadikut. Seda vaatamata asjaolule, et Keskerakonnal on volikogus ainult 39 kohta. Vastu oli 25 volikogu liiget.

Suure tõenäosusega andsid oma toetuse Kõlvartile just EKRE saadikud. EKRE fraktsioon oli ainuke, kes ei teatanud, et nad hääletavad Kõlvarti vastu. Isamaa poole pealt juhtisime tähelepanu sellele, et tulevase linnapea üheks olulisemaks ülesandeks on märtsis valminud korruptsioonivastase strateegia elluviimine. Tallinnast saama korruptsioonivaba linn, kuid sisulist korruptsioonivastast võitlust ei saa oodata Kõlvartilt, kes on olnud linna juhtimise juures juba aastaid ja aidanud senist keskerakondlikku toiduahelat üles ehitada.

Oma sõnavõttudes olid üllatavalt vaoshoitud reformierakondlased.  Nad on varasemalt kritiseerinud Kõlvartit teravalt eesti keelse hariduse teemal ning süüdistanud tulevast linnapead venemeelsuses. Eilsel istungil keskendusid reformierakondlased aga hoopis taristuprojektidele ning tehti etteheited tulevasele koalitsioonile. Keskerakonna otsest ründamist välditi.

Eilsed puudujad: 4 reformierakonnast, 2 EKREst, 1 SDEst ja 1 Isamaast