Õhtuleht küsis: Kas Eesti erakonnad peaksid hirmu tundma, et kollaste vestide liikumine levib ka meile nagu ta on Prantsusmaalt liikunud Belgiasse, Hollandisse ja Saksamaale ning poliitikud peavad hakkama meeleavaldajate nõudmistega arvestama nagu seda oli sunnitud tegema Prantsusmaa president?

Vastus: Kui me vaatame viimaste aastate trende Euroopas ja ka Ameerika Ühendriikides siis on näha, et ühiskonnas valitseb selge rahulolematus. Prantsusmaa meeleavaldused on huvitav näide, sest Emmanuel Macron tuli võimule just nende inimeste toel, kes olid senise riigijuhtimisega rahulolematud. Nüüd on aga president ise sattunud väga suure surve alla. See näitab, et alati on lihtsam kritiseerida, kui ise valitsusvastutust kanda.

Eesti erakonnad ei peaks hirmu tundma. Erakond, kes kardab ei ole võimeline inimestega dialoogi pidama. Võtame kasvõi palju kirgi kütnud ränderaamistiku näite. Erakonnad, kes soovisid arutelu maha vaikida või ei vaevunud kuulama rändeleppe vastaste seisukohti kaotasid inimeste silmis usaldusväärsust. Erimeelsusi lahendab ainult ainult õigeaegne selgitustöö ja avatud suhtlus. Senikaua kui meie erakonnad on avatud dialoogile ja käituvad vastutustundlikult ei ole põhjust midagi karta

Repliik ilmus Õhtulehe portaalis 20.12.2018