Eile valiti Isamaa noorteühendusele ResPublica uus juhatus. Mina võtan Birgit Remiküllilt üle esimehe ameti.

Nagu meil Isamaa noortel kombeks on siis me ei hakka keerutama. Astume uue juhatusega kohe võitlustulle. Kiitsime heaks poliitilise avalduse, milles nõutakse põhikooli riiklike eksamite ja eesti keele nõuete säilitamist [avalduse teksti leiate selle teksti alt].

Põhjus miks ma teen selle postituse täna 17. augustil on sümboolne. 30 aastat tagasi, 17. augustil loodi Eestis uus poliitiline jõud, mis kandis nime Ühendus Res Publica. Tegemist oli parempoolse mõttekojaga, mille märksõnadeks olid isikuvabadus, vabaturumajandus, isetoimiv ühiskond, õigusriik ja rahvusriik. Meie seos selle ühendusega on ennekõike nimeline, kuid võin kinnitada, et meie liikmed kannavad edasi neid samu väärtusi. [detailsem kirjeldus lisatud teksti lõppu].

ResPublica ei ole massiorganisatsioon. Meie liikmed ei korralda trollimisaktsioone ega ihale nn “karmi käe” järele. Meie eesmärk on hoida poliitiliste noorteorganisatsioonide lippu kõrgel ning näidata Eesti noortele, et juhul kui neil on sisuline soov midagi Eesti poliitikas ära teha siis just ResPublica on selleks õige koht.

Aitäh kõigile, kes minu kandidatuuri toetasid ja ma luban, et ei vea teid alt.

Poliitilise avalduse tekst:

Lahkunud Mart Nuti meenutus Ühendus Res Publica olulisusest Eesti poliitikas