Jevgeni Ossinovski ettapanek kutsuda valitsusest tagasi justiitsminister Urmas Reinsalu on põhjustanud valitsuskriisi.

Rändame ajas tagasi aastasse 2014, kui Jürgen Ligi otsustas pärast üht Foorumi saadet facebookis Jevgeni Ossinovski suunal kohatult sõna võtta. Seepeale nimetas SDE toonane esimees, kaitseminister Sven Mikser Ligi väljaütlemisi solvavaks ning leidis, et peaminister Taavi Rõivas võiks ministri VÄLJA VAHETADA.

Toona olid samuti uudised valitsuskriisist, palju kriitikat ning Ligi astuski lõpuks tagasi. Minu hinnangul oli Mikseri toonane käitumine põhjendatud.

Läheme nüüd aastasse 2018. Ossinovski heastab kunagise heateo Sven Mikserile. Ainuke erinevus on see, et seekord ei ole tegemist kohatu sõnavõtu, vaid maailmavaatelise küsimusega. Õiguslik ebaselgus, Eesti huvid ja välisministri halb hinnang olukorrale tähendavad seda, et Isamaa ei saanud rändelepet toetada.

Ometigi on üks ühine joon, SDE esindajad arvavad jätkuvalt, et nende erakonnal on õigus dikteerida koalitsioonipartneritele, kes peaks millist ministriportfelli kandma. Eesti hea poliitilise tava juurde kuulub see, et koalitsioonipartnerid otsustavad oma ministrid ise ning nõuda ministri tagasiastumist pelgalt seetõttu, et ta esindab oma erakonna seisukohta on VÄÄR.